Δεοντολογία για Πρακτικούς και Δασκάλους Ρέικι του Πανελληνίου Συλλόγου Ρέικι

Κατανόηση, εφαρμογή και τήρηση των 5 Αρχών του Ρέικι :

Μόνο για σήμερα:                                                        Kyo dake wa (κιο ντακο βα)

• Μην θυμώνεις                                               Ikaru- na (ικαρου – να)
  • Μην ανησυχείς                                              Shinpai su-na (σιμπαε σου – να)
  • Να είσαι ευγνώμων                                       Kansha shite (κανσα στε)
  • Κάνε τα καθήκοντά σου πλήρως                  Gyo hage me (γκεο ο χαγκε με)

Συγκεκριμένοι Σκοποί του Πανελληνίου Συλλόγου Ρέικι είναι :

• Να δημιουργήσει και να διατηρήσει τις αρχές για τη διδασκαλία του Ρέικι.
  • Να δίνει διπλώματα σε μαθητές και δασκάλους.
  • Να συντάξει και να εκδώσει εγχειρίδια για τη διδασκαλία του Ρέικι.
  • Να ενθαρρύνει τη δημιουργία ομάδων στήριξης, όπου οι άνθρωποι μπορούν να δίνουν και να λαμβάνουν θεραπείες Ρέικι.
  • Να ενθαρρύνει τους μαθητές να γίνουν επιτυχημένοι δάσκαλοι του Ρέικι εάν έχουν την επιθυμία.

Για να γίνετε και εσείς μέλη του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΡΕΪΚΙ θα πρέπει να κατέχετε τον Δεύτερο Βαθμό του Ουσούι Ρέικι.

Κατόπιν,ακολουθείστε τα εξής βήματα:

1.    Μπορείτε να καταθέσετε το ποσό των 20 ευρώ (η εγγραφή σας και ο πρώτος χρόνος) σε οποιοδήποτε κατάστημα της ALPHA BANK στον αριθμό λογαριασμού

154 00 23 2000 8734    (Πανελλήνιος Σύλλογος Ρέικι)     IBAN: GR 2301401540 1540 0 232 0008734    δηλώνοντας το ονοματεπώνυμό σας και το λόγο της κατάθεσής σας !

2.   Φωτοτυπείστε την απόδειξη της κατάθεσής σας, όπου θα αναγράφεται ευκρινώς το όνομά σας και  ο λόγος της κατάθεσης !

3.   Φωτοτυπείστε το πτυχίο σας.

4.   Τα έξοδα συναλλαγής βαραίνουν τον αποστολέα , αλλιώς δεν ολοκληρώνεται η εγγραφή σας !

5.   Για διευκόλυνση της γραμματείας και πιο άμεση εξυπηρέτησή σας παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τα ακόλουθα στοιχεία

•  όλα σας τα τηλέφωνα
  •  πλήρη διεύθυνση
  •  περιοχή και πόλη