Δεοντολογία για Πρακτικούς και Δασκάλους Ρέικι του Πανελληνίου Συλλόγου Ρέικι

Κατανόηση, εφαρμογή και τήρηση των 5 Αρχών του Ρέικι :

Μόνο για σήμερα:                                                        Kyo dake wa (κιο ντακο βα)

• Μην θυμώνεις                                               Ikaru- na (ικαρου – να)
  • Μην ανησυχείς                                              Shinpai su-na (σιμπαε σου – να)
  • Να είσαι ευγνώμων                                       Kansha shite (κανσα στε)
  • Κάνε τα καθήκοντά σου πλήρως                  Gyo hage me (γκεο ο χαγκε με)

Συγκεκριμένοι Σκοποί του Πανελληνίου Συλλόγου Ρέικι είναι :

• Να δημιουργήσει και να διατηρήσει τις αρχές για τη διδασκαλία του Ρέικι.
  • Να δίνει διπλώματα σε μαθητές και δασκάλους.
  • Να συντάξει και να εκδώσει εγχειρίδια για τη διδασκαλία του Ρέικι.
  • Να ενθαρρύνει τη δημιουργία ομάδων στήριξης, όπου οι άνθρωποι μπορούν να δίνουν και να λαμβάνουν θεραπείες Ρέικι.
  • Να ενθαρρύνει τους μαθητές να γίνουν επιτυχημένοι δάσκαλοι του Ρέικι εάν έχουν την επιθυμία.

Για να γίνετε και εσείς μέλη του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΡΕΪΚΙ θα πρέπει :

Να κατέχετε το Δεύτερο Βαθμό του Ουσούι Ρέικι και από 1η Νοέμβρη 2017, δικαίωμα εγγραφής στο Σύλλογό μας θα έχουν όσοι Μυημένοι λαμβάνουν Βαθμούς μόνο από πιστοποιημένους Δασκάλους  μας και δη , από Δασκάλους  που είναι ενεργοί ,  δηλαδή ταμειακά εντάξει ως προς τις συνδρομές  τους, μέχρι και τη στιγμή εγγραφής των μαθητών τους. (Διαβάστε εδώ τη σχετική ανακοίνωση :  http://www.syllogosreiki.gr/index.php/16-arthra/220-simantiki-anakoinosi )

Κατόπιν,ακολουθείστε τα εξής βήματα:

1.    Μπορείτε να καταθέσετε το ποσό των 20 ευρώ (η εγγραφή σας και ο πρώτος χρόνος) σε οποιοδήποτε κατάστημα της ALPHA BANK στον αριθμό λογαριασμού

154 00 23 2000 8734    (Πανελλήνιος Σύλλογος Ρέικι)     IBAN: GR 2301401540 1540 0 232 0008734    δηλώνοντας το ονοματεπώνυμό σας και το λόγο της κατάθεσής σας !

2.   Φωτοτυπείστε την απόδειξη της κατάθεσής σας, όπου θα αναγράφεται ευκρινώς το όνομά σας και  ο λόγος της κατάθεσης !

3.   Φωτοτυπείστε το πτυχίο σας.

4.   Τα έξοδα συναλλαγής βαραίνουν τον αποστολέα , αλλιώς δεν ολοκληρώνεται η εγγραφή σας !

5.   Για διευκόλυνση της γραμματείας και πιο άμεση εξυπηρέτησή σας παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τα ακόλουθα στοιχεία

•  όλα σας τα τηλέφωνα
  •  πλήρη διεύθυνση
  •  περιοχή και πόλη