Για να γίνετε και εσείς μέλη του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΡΕΪΚΙ θα πρέπει να κατέχετε (τουλάχιστον) τον Δεύτερο Βαθμό του Ουσούι Ρέικι.

Κατόπιν,ακολουθείστε τα εξής βήματα:

1.    Καταθέτετε το ποσό των 20 ευρώ (η εγγραφή σας και ο πρώτος χρόνος) σε οποιοδήποτε κατάστημα της ALPHA BANK στον αριθμό λογαριασμού

154 00 23 2000 8734    (Πανελλήνιος Σύλλογος Ρέικι)     IBAN: GR 2301401540 1540 0 232 0008734    αναγράφοντας στην αιτιολογία το ονοματεπώνυμό σας και το λόγο της κατάθεσής σας !

2.   Σκανάρετε την απόδειξη της κατάθεσής σας, όπου θα αναγράφεται ευκρινώς το όνομά σας και  ο λόγος της κατάθεσης !

3.   Σκανάρετε το πτυχίο σας.

4.   Για διευκόλυνση της γραμματείας και πιο άμεση εξυπηρέτησή σας παρακαλούμε όπως μας αποστείλετε τα ακόλουθα στοιχεία:

•  όλα σας τα τηλέφωνα
  •  πλήρη διεύθυνση
  •  περιοχή και πόλη
  •  ταχυδρομικό κώδικα
  •  το μέιλ σας
  •  τι θα θέλατε να αναγράφεται στην ιστοσελίδα μας όπου θα εμφανίζεστε στους Θεραπευτές ή / και Δασκάλους Reiki (αναλόγως επιπέδου συντονισμού)
  •  μία φωτογραφία ταυτότητας για την κάρτα μέλους

Αποστείλετε όλα τα παραπάνω στο e-mail Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. αλλά και ταχυδρομικά την φωτογραφία για την κάρτα μέλους και την φωτοτυπία του πτυχίου σας στην διεύθυνση "Καλαμακίου 9 Τ.Θ. 1572 (Γαλάζια Ακτή) Τ.Κ. 19010 Δήμος Σαρωνικού" (Τα έξοδα απoστολής είναι ευθύνη του αποστολέα)

Δεοντολογία για Πρακτικούς και Δασκάλους Ρέικι του Πανελληνίου Συλλόγου Ρέικι

Κατανόηση, εφαρμογή και τήρηση των 5 Αρχών του Ρέικι :

Μόνο για σήμερα:                                                        Kyo dake wa (κιο ντακο βα)

• Μην θυμώνεις                                               Ikaru- na (ικαρου – να)
  • Μην ανησυχείς                                              Shinpai su-na (σιμπαε σου – να)
  • Να είσαι ευγνώμων                                       Kansha shite (κανσα στε)
  • Κάνε τα καθήκοντά σου πλήρως                  Gyo hage me (γκεο ο χαγκε με)

Συγκεκριμένοι Σκοποί του Πανελληνίου Συλλόγου Ρέικι είναι :

• Να δημιουργήσει και να διατηρήσει τις αρχές για τη διδασκαλία του Ρέικι.
  • Να δίνει διπλώματα σε μαθητές και δασκάλους.
  • Να συντάξει και να εκδώσει εγχειρίδια για τη διδασκαλία του Ρέικι.
  • Να ενθαρρύνει τη δημιουργία ομάδων στήριξης, όπου οι άνθρωποι μπορούν να δίνουν και να λαμβάνουν θεραπείες Ρέικι.
  • Να ενθαρρύνει τους μαθητές να γίνουν επιτυχημένοι δάσκαλοι του Ρέικι εάν έχουν την επιθυμία.